Uncategorized

Popularne stylizacje wiosenne

Wiosną w swoich stylizacjach warto nawiązywać niezwykle bogatego stylu włoskiego. Italia od wieków jest stolicą wytwornych materiałów i szlachetnych ubiorów. Przez wieki wielkim uznaniem obdarzane były włoskie, królewskie aksamity oraz jedwabie. Włochy znane są również z wielu znakomitych projektantów oraz wizjonerów mody. Tam kształtował się rozpoznawalny na całym świecie, unikatowy styl włoski.
Poniższy przewodnik po omawianym stylu włoskim należy zacząć od jego genezy, czyli tkanin. Z uwagi na gorący klimat oraz temperament Włochów, najczęściej używanymi materiałami są naturalne bawełny, len, czy jedwabie. Włosi lubują się zwłaszcza w wysokiej jakości tkaninach i wzorach. Jakość premium jest także wizytówką wielu innych wyrobów włoskich. Tak samo jest z modą – to włoscy projektanci ustalają najnowsze trendy, a włoskie miasta są ojczyznami najważniejszych imprez modowych na świecie. Czym zatem zachwycają formalne zestawy obserwowane podczas Pitti Uomo?
Znakiem rozpoznawczym każdego modnego Włocha są klasyczne, jednolite koszule. Uszyte z naturalnych tkanin gwarantują przepuszczalność powietrza oraz komfort użytkowania. Kluczowe są podwinięte rękawy oraz rozpięte guziki pod szyją, będące wyrazem włoskiej fantazji. Dzięki nim Włosi podkreślają swoją niebanalność w ubiorze. Panowie doceniają kolory lokalnej przyrody, dlatego stawiają na barwy plaż i morza. W oficjalnych stylizacjach koszule zyskują eleganckiego charakteru i dopiero wówczas zdobione są krawatami.